Cam Balkon Tavsiye

Cam Balkon İzmir Tavsiye

Cam Balkon tavsiye listemiz, İzmir cam balkon firmalarına en çok sorulan sorular arasından, cam balkon yaptırmayı düşünenlere en faydalı olacak şekilde hazırlanmıştır. 

İzmir Cam Balkon Tavsiye - Referanslarımız - İzmir Büyükşehir Belediyesi - logo-6 İzmir Cam Balkon Tavsiye - Referanslarımız - Bolulu Hasan Usta - logo-3 İzmir Cam Balkon Tavsiye - Referanslarımız - Kahve Dünyası - logo-4 İzmir Cam Balkon Tavsiye - Referanslarımız - Folkart Towers - logo-2

Neden Cam Balkon Yaptırmalıyız?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Cam balkon sistemleri; günden güne kullanımı artan en popüler balkon kapatma sistemleridir. Sistemin yapısı balkonunuzun manzarasının kapanmasını en asgari seviyeye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Yılın her ayında balkonunuzu en iyi şekilde kullanabilmeniz için en ideal sistem katlanır ve sürme cam balkon sistemleridir. Katlanır cam balkon sistemleri en çok tercih edilen model olmasına karşılık, dar alanlar ve küçük balkonlar için sürme cam balkon sistemleri daha uygundur.

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Cam balkon uygulamasında en önemli konu; montajı yapan ustanın tecrübesidir. Piyasanın en iyi sistemini dahi alsanız, cam balkon imalatı ve montajın düzgün yapılmaması bu sistemden sağlayacağınız faydayı önemli ölçüde düşürecektir. Bu nedenle gerçekten cam balkon işi yapan, ana iş konusu ”sadece cam balkon sistemleri” olan firmaları tercih etmeniz önemli bir konudur. Bazı firmalar, tente, otomatik kapı, otomatik pencere, panjur, plastik doğrama işinin yanında ek iş olarak cam balkon işi yapmakta, iş kalitesi istenilen ölçüde olmamaktadır. Unutmayınız sorduğunuz zaman hiç kimse yoğurdum ekşi demez. Cam balkon yaptıracağınız firma konusunda araştırma yapınız.

En İyi Cam Balkon Sistemi Hangisidir?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: En iyi cam balkon sistemi, evinize ve balkonunuza en uygun cam balkon sistemidir. Piyasada en çok tercih edilen katlanır cam balkon sistemleridir. Ancak her balkonun kendine özgün yapısı vardır. Sürme (sürgülü) cam balkon sistemleri belkide sizin balkonunuz için en uygun olandır. Ve belkide ısıcamlı cam balkon yaptırmanız, evinize en uygun ve olması gereken bir sistemdir. Evinize bir kez yaptıracağınız bu uygulama için bu işte tecrübeli kişilerin cam balkon tavsiyelerini dikkate almanız menfaatinize olacaktır.

Katlanır Cam Balkon Ne Demek?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Bir çok ihtiyaca göre üretilmiş pek çok cam balkon modelleri bulunmaktadır. Ev tipi balkonlarda en çok tercih edilen sistem; katlanır cam balkon modelleridir. Cam balkon sisteminin 50 ya da 60 cm boyutunda ki her bir açılan kanadının bir uçta toplanması mantığına dayanan balkon sistemlerine, katlanır cam balkon adı verilmektedir. Şu an için balkonların % 80 gibi bir oranında bu sistem kullanılmaktadır.

  

Cam Balkon Uygulama Alanları Nelerdir?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Konut Balkonları, Teraslar, Kış bahçeleri, Cafe – Restaurantlar, Oteller, Pastaneler, Mağaza vitrinleri, İş yerleri vs. tahsis edebileceğiniz her alanda cam balkon (cam sistemlerini) uygulayabilirsiniz.

Oval ve Köşeli Balkonlar Gibi Zor Şekle Sahip Balkonlara Uygulanabilir Mi?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Evet uygulanır. Ölçü alma esnasında oval balkondaki birleşme açıları, açı ölçüm cihazları ile tespit edilir, alınan açılar imalat sırasında profilde, alınan derece ile kesilir ve alüminyum profiller birleştirildiği zaman balkondaki yuvarlak şekli almış olur. Aynı teknik diğer açılardaki balkonlar için de kullanılmaktadır. Katlanır Cam Balkon sistemi her şekil ve açıdaki balkona uygulama yapabilmektedir.

 

Cam Balkon Sistemi Uygulandıktan Sonra Cam Temizliği Kolay Mıdır?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Katlanır Cam Balkon uygulamasında, kanatların tümü içeriye açılabildiği için, kapalı iken dışarıda kalan bölüm, camlar içeri katlanınca içeride olacağı için temizliği çok rahatlıkla yapılır, aynı zamanda balkonun içinde kalacağı için de güvenlidir. Cam temizliği esnasında balkonun dışına çıkılmayacağı için, düşme riski yoktur.

Cam Balkon Sisteminde Yalıtım ve Su Sızdırma Durumu Var Mı?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Katlanır Cam Balkon sistemleri, genel olarak yalıtım amaçlı sistemler değildir. Ancak gelişen teknik imkanlar ve talepler sonucunda, Katlanır Cam Balkon sistemleri %90 oranında yalıtım oranına ulaşmış durumdadır. Su tahliye bölmesi sayesinde, profil içinde kalan yağmur suyunu dışarı atmaktadır. Cam arası şeffaf fitillerin çift taraflı iç ve dışta kullanımı ile rüzgar, ses ve toz yalıtımında en üst düzeye ulaşılmıştır. Camların birleşme noktalarındaki alüminyum kapaklar kademeli oluşu ile dış etkenlere karşı geçişi de engellemektedir. Ancak malzemelerin kaliteli olması gerektiği gibi, bu işin uzmanı ustalar tarafından yapılırsa tam randıman alınabilir. Türkiye’nin en bilinen cam balkon markaları ve bazı İzmir cam balkon firmaları hakkında bu konuda çok fazla tüketici şikayetleri bulunmaktadır. Cam balkon yaptıracağınız firmanın ismini yazarak şikayet kelimesini ekleyerek ”Google” arama motorunda arama yaparak, kısa bir araştırma yapabilir, iş yaptıkları yerlerden bir kaçı ile görüşerek teyit almanız en doğru çözümdür. Ve hatta Özkale Cam Balkon İzmir firmamız gibi, İzmir’de tanınmış bilinen büyük firmalara cam balkon sistemleri hizmeti verilip verilmediğine bakılması da bir kriter olabilir.

 

Cam Balkon Sistemini Evimin İçinde Kullanabilir Miyim?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Yalıtım konusunda yapılan ileri çalışmalar, sistemi daha kullanışlı hale getirmiştir. Ancak ısı cam özelliği olmayan sistemlerde tek cam kullanılması, tamamen katlanır olması sebepleri ile evlerin içine dahil etmek için çok uygun değildir. Fakat müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, kendilerine gerekli teknik bilgiler verilerek benzer uygulamalar yapılmıştır. Sürme (sürgülü) cam balkonda da benzeri durum söz konusudur.

Evimin Bulunduğu Bölge Çok Fazla Rüzgar Alıyor. Camların Kırılması Ve Sistemin Zarar Görmesi Gibi Durumlar Olabilir Mi?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Temperli camın özellikleri; kırılma halinde camın zar büyüklüğünde küçük kütleli parçalara ayrılmasıdır. Temperleme işlemi aynı zamanda camın gücünü ve ısıl gerilimlere karşı direncini yüksek ölçüde arttırır. Bu da darbelere karşın diğer camlara oranla 5 – 7 kat arası daha fazla mukavemet kazanılması demektir. Temperli cama bir nevi güvenlik camı da denilebilir. Halk dilinde temper, temperli, securit, temper glass diye de adlandırılır. Temperli cam balkon camları, otomobil camlarıyla aynı özelliğe sahiptir. Katlanır Cam Balkon sisteminde, rüzgar etkisi ile camlarının kırılması veya doğramanın sökülmesi mümkün değildir. 120 km fırtınanın eseceği rüzgar kuvvetine dahi dayanıklıdır. Kaldı ki Türkiye’de bu oranda tropikal bölgelerin fırtınaları ve rüzgarları olmamaktadır. Temperli cam ile daha detaylı bilgi için Temperli Cam Balkon Camları sayfamıza bakınız.

 

Katlanır Cam Balkon Sistemi Belediye Veya Bina Yönetimi Açısından Sorun Oluşturur Mu?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Katlanır Cam Balkon sistemi, imar mevzuatına uygundur. Hiç bir şekilde bir izin veya ruhsat gerekmeden yapılabilir, bu konu ile ilgili Danıştay kararı bulunmaktadır. Katlanır ve tamamı açılabilir bu sistem sorun teşkil etmeden güvenle uygulanabilir. Sürme cam balkonlar ve cam balkon modellerinin hukuki sonuçları hakkında daha detaylı bilgi için Cam Balkon Kapatmak Yasal mı sayfamıza bakınız.

Cam Balkon Sistemi İle PVC Doğrama Arasında Ne Gibi Fark Vardır?

İzmir Cam Balkon Tavsiye: Her şeyden önce Cam Balkon Sistemleri yasaldır ve imar mevzuatına uygundur. PVC sistemlerinin bir çok balkon modellerinde kullanılması ise yasal değildir. Çoğu yerde bina sakinleri ve belediyelerle sorun çıkmasına neden olabilmektedir. Binanızın dış cephe açısından daha görsel bir şekle bürünmesinde Cam Balkon Sistemleri daha etkindir. Bununla birlikte yalıtım değerleri bakımından Cam Balkon sistemleri PVC sistemlerine göre daha üstün özellikte ve daha kullanışlıdır.

Cam Balkon Sisteminin Dış Tarafı Nasıl Temizlenir?

Cam Balkon İzmir Tavsiye:  Katlanabilen cam sistemlerde cam paneller balkon içerisine 90 derecelik bir açıyla toplanabildiği için panellerin dış yüzeyleri balkon içinden rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Ancak katlanır camların haricinde kullanılan sürgülü kayar cam sistemleri, camların katlanması olmadığından dolayı tek tek temizleyerek bir sonraki camı sürgüleyip diğer camları da bu sayede temizleyebilirsiniz.

 

Katlanır Cam Balkon Sistemi Evin Isınmasına Katkı Sağlar Mı?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Katlanır Cam Balkon sistemlerde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içerisine vermektedir. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam Balkon yapıldıktan sonra balkona bakan odaların ısı değerlerinde ciddi oranda artış gözlenmiştir, bu nedenle yakıt giderlerinde tasarruf sağlamaktadır. Yazın, evin içinde soğutma amaçlı çalıştırılan klima ile de cam balkon yapılmış balkonunuzda serin bir şekilde oturabilirsiniz. Enerji tasarrufunu ve Isı tasarrufunu ön planda tutuyor iseniz Isıcamlı Cam Balkon modellerimize bakmanızı öneririz.

Cam Balkon Sistemi Güvenli Ortamlar Oluşturur Mu?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Cam Balkon Sistemlerinde temperli ve lamine güvenlik camları kullanılmaktadır. Altta ve üstte birbirinden bağımsız çalışan kilitler kullanılarak küçük çocuklarınızın sistemi kolayca açmalarına engel olunur. Ayrıca cam balkon ile kapatılmış bir balkon ve cam balkonsuz bir balkon arasında hırsızlık riski açısından da büyük farklar bulunmaktadır.

Cam Balkon Sisteminin Mekanizması Paslanır Mı?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Cam Balkon Sistemi için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Cam Balkon sistemlerimizde rulmanlar paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar dış iklim şartlarına karşı da dayanıklı malzemelerden oluşmaktadır. Kullandığımız malzemelerimizin kalitesine ve işinin ehli uzman personelimize güvendiğimizden dolayı tüm Özkale Cam Balkon Sistemleri 5 (beş) yıl malzeme ve işçilik hatalarına için garantilidir.

Balkonun Yüksek Olması Sistemin Güvenliğini Etkiler Mi?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Cam Balkon Sistemleri güvenlik unsurunu ön planda tutarak üretilmiştir. Camlar 2 m yüksekliğe kadar tam verimli şekilde çalışmaktadır. Bundan daha fazla yüksekliklerde camların güvenlik sorunu olmamasına rağmen camlar arasında kayıt olmadığı için şiddetli rüzgarlarda camlar sarsılmakta içeri rüzgar ve yağmur alabilmektedir. Aşırı yüksek balkonlarda camların maksimum yüksekliğe çıkarıldığında açıkta kalan yerler, sabit profiller ile kapatılarak güvenli ortamlar oluşturulmaktadır.

Cam Balkon Sistemi Uygulanırken Evim İnşaata Döner Mi?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Özkale Cam Balkon İzmir ekiplerimiz, evinizde yapılan cam balkon montaj işlemlerinden sonra, teslim aldığı şekilde size teslim edecektir. Size sadece balkon keyfini çıkarmak kalacaktır.

 

Cam Balkon Sisteminde Hangi Renkte Camlar Kullanılmaktadır?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Tüm Özkale Cam Balkon Modellerinde renkli camlı cam balkon kullanabilirsiniz. İsteğinize göre; şeffaf, füme, bronz, mavi ve yeşil renkte camlardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Katlanır cam balkon, sürme cam balkon veya ısıcamlı cam balkon modellerimizin tamamında, belirttiğimiz renklerden arzu ettikleriniz kullanılabilir.

Cam Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Isı yalıtım değerinin iyi ya da kötü olmasını etkileyen en önemli eleman camdır. Çift cam ünitelerde kullanılan ısı kontrol camları sayesinde çok daha yüksek yalıtım değerleri sağlamak mümkündür. Bulunduğunuz konum itibariyle soğuk ve rüzgarlı bir yerleşim yerinde ikamet ediyorsanız bu durumda Isıcamlı Cam Balkon modelini tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Cam alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus ise garanti süresidir. Özkale Cam Balkon olarak , cam balkon sistemlerinde kullandığımız tüm camlarımız 5 (beş) yıl garantilidir. Detaylı olarak cam balkon garanti süresini ilgili sayfadan inceleyebilirsiniz.

Cam Balkon Sistemi Ne Kadar Sürede Yapılmaktadır?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Özkale Cam balkon İzmir ile sözleşme yapılması sonrası,  mevsim yoğunluğuna göre “7 – 15 İş Günü” içerisinde cam balkon sitemleri montaj ve teslimatı yapılmaktadır.

Cam Balkon Sistemlerinde Kaç Taksit (Vade) Yapılmaktadır?

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Özkale Cam balkon İzmir firması olarak, kredi kartlarına standart olarak 5 (beş) taksit yapılmakta olup, kartınızın türüne göre size ekstra olarak 2 ile 4 taksit + vade sağladığı da olmaktadır.

Özkale Cam Balkon İzmir Tavsiye Firma, Referans Firmaları

Cam Balkon İzmir Tavsiye: Türkiye ve İzmir’in kendi alanlarında en iyi firmalarına Cam balkon sistemleri kurmanın haklı gurur ve onurunu taşımaktayız. İzmir cam balkon tavsiye referans firmalarımız arasında;

  1.  İzmir Büyükşehir Belediyesi ,
  2.  Bolulu Hasan Usta ,
  3.  Kahve Dünyası ,
  4.  Folkart Towers ,
  5.  Akbank

İzmir’de En İyi Cam Balkon Markası, En İyi Cam Balkon Firması

Cam Balkon İzmir Tavsiye: En iyi Cam Balkon Markası İzmir’de Özkale Cam Balkon Firması olarak bilinir. 5 yıl garantili, kaliteli, uygun fiyatlı, sorunsuz iş teslimatı, kurumsal bir İzmir cam balkon sistemleri firması ile çalışmak isterseniz, sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. 4 m2 den, 4.000 m2 ye kadar tüm cam sistemleri, cam balkon sistemleri, cam kapatma ve camlama sistemleriniz projelendirilir. Fiyat teklifi sunulur. Mutabık kalınması ve sözleşme imzalanması sonrası, en kısa sürede Cam Sistemlerinizin istediğiniz biçimde imalatı ve montajı yapılarak, tüm kontrolleri ve testleri tamamlandıktan sonra teslimatı yapılır.

 

İzmir Cam Balkon Ücretsiz Ekspertiz, Fiyat Teklifi Almak İçin

İzmir cam balkon, ekspertiz ve fiyat teklifini sizlere sunmamız tamamı ile ücretsizdir. Ekspertiz hizmetimizden yararlanmanız neticesinde herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük altına girmeniz söz konusu değildir. % 100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan İzmir’in lider en iyi Cam Balkon Sistemleri İmalatçı firmamızın tamamı ile ücretsiz bir servisidir. Cam balkon fiyat teklifi almak için ilgili sayfaya gidiniz. Cam balkon İzmir fiyatları konusunda detaylı bilgi sahibi olmak ve kaba taslak maliyeti görmek için ilgili sayfaya gidiniz.

 

Mobil cep telefonlarından en altta bulunan yeşil ”Dokun Şimdi Ara” seçeneği ile, masaüstü (ve dizüstü) bilgisayarlardan ise ”buraya dokunarak İletişim” sayfamıza gitmek sureti ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Özkale Cam Balkon İzmir – En İyi Cam Balkon Firması & Markası

 

 

Cam Balkon Tavsiye
4.8 - 39 oy

MESAJ olarak veya SOSYAL MEDYADA bunu PAYLAŞ: