Isıcamlı cam balkon

İzmir Isıcamlı Cam Balkon

Isıcamlı cam balkon, cam balkon yaptırmayı düşünen ve bu konu hakkında araştırma yapan herkesin mutlaka duyduğu ve fiyatları katlanabilir cam balkonlardan daha pahalı olan ISICAMLI cam balkonları tüm yönleriyle ele aldık. Evimizin bir parçası olan balkonlarımızı en verimli şekilde kullanabilmemiz için gerçekten ısıcamlı cam balkon modellerine ihtiyacımız var mı? Isıcam nedir, Isıcamlı Cam Balkon nedir? Bu tür balkon kapatma sistemleri gerçekten vaad ettiği başarıyı yakalıyor mu? Bu yazımızda aklınızda ki tüm soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

  

Isıcam Nedir?

Öncelikle ısıcam nedir? Sorusunun cevabını bilmemiz gerekmektedir. Isıcam; Şişecam firmasının üretmiş olduğu yalıtım özellikli camın adıdır. İlgili firmanın ürettiği bu cam genel olarak barındırdığı teknolojiyi kullanılarak üretilmiş tüm camlara adını vermiştir. Kısacası; piyasadan satın alacağınız her ısıcam, Şişecam’ın üretmiş olduğu ısıcam modeli değildir.

Teknik olarak ise ısıcam dendiği zaman; iki ya da daha fazla camın, aralarında boşluk bırakılarak ve bırakılan bu boşluğa genelde argon, kripton, ksenon gibi asal gazlar ya da doğrudan hava doldurularak, etrafına ise alüminyum, nem alıcı, butil ve dış yalıtım macunu kullanılarak camların tek bir parça haline getirilmesidir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu her çift camın ısıcam özelliği taşımadığıdır. Bir camın ısıcamlı olması için yukarıda sayılan tüm özellikleri içerisinde barındırması gerekmektedir.

Isıcam özellikli camlarda, camların arasında bırakılan boşluklara doldurulan gazların ısı yalıtımı konusunda normal havaya göre gösterdiği başarı daha yüksektir. Bu nedenle cam aralarında bulunan boşluğun argon gazıyla doldurulmuş olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Cam kalınlığı ya da çıta boşluğunun ısı tasarrufu ile bağlantısı yoktur. Cam yüzeyi genişledikçe cam kalınlığının yükselmesi gerekir. Kaynak Şişecam

Isıcamlı Cam Balkon Nedir?

Isıcamlı cam balkon; ısıcam özelliği bulunan camlar kullanılarak hazırlanmış cam balkon sistemleridir. Isıcamlı cam balkonlar, diğer cam balkon modellerine göre çok daha fazla özelliği içinde barındırmaktadır. Çünkü; amacın ısı tasarrufu olduğu bu tür balkonlarda, kullanılan her malzemenin yalıtım özellikli olması şarttır. Bundan dolayı ısıcam özellikli camlarda, cam aralarında bulunan boşluğun argon gazıyla doldurulmuş olmasına özellikle dikkat edilmelidir.

Isıcamlı cam balkon sistemlerinde kullanılan profil, birleşme ve bağlantı noktaları, fitiller ve fitil içi malzemelerin tamamı yalıtımı en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır. Aksi halde beklenen ısı tasarrufu hayal kırıklığı ile sonuçlanıp, istenen verim gerçekleşmeyecektir.

  

Isıcamlı Cam Balkonlarda Cam Kalınlığı Ne Kadar Olmalıdır?

Isıcam üreten pek çok firma çeşitli ihtiyaçlara göre farklı cam kalınlıklarında camlar üretmektedir. Isıcamlı cam balkonlar için ideal cam kalınlığı 12-14 mm olarak belirlenmiştir. Bu kalınlıkta ki camların uygulandığı cam balkonlarda cam ile alakalı olarak her hangi bir ısı kaybı yaşanmayacaktır. Fakat tekrar hatırlatmakta fayda var ki; sadece camın kalitesi ısı tasarrufu için yeterli değildir. Uygulanan cam balkon sisteminde kullanılan diğer malzemelerin özellikleri de belirleyici olacaktır.

Isıcamlı Cam Balkon ile Katlanır Cam Balkon Arasında ki Isı Tasarrufu Ne Orandadır?

Son yıllarda adından çokça söz ettiren ısıcamlı cam balkonlar gerçekten ısı tasarrufu konusunda oldukça başarılı çözümler sunmaktadır. Fakat, cam balkon sistemleri yapısı gereği pek çok hareketli parçanın bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. İki cam balkon modelininde çalışma prensipleri birbirlerinin aynıdır. Aralarında ki fark ise; kullanılan malzemelerin yalıtım özelliklerinin birbirlerinden farklı olmasıdır. En önemli farkta tabi ki kullanılan camın ısıcam özellikli olmasıdır.

  

Standart katlanır cam balkon sistemleriyle, ısıcamlı cam balkon sistemlerinin arasında ısı tasarrufu açısından hissedilebilir bir fark vardır. Yalnız bu fark ısıcamlı cam balkondan beklenen düzeyde olacak mıdır? Bu tartışmaya açık bir konudur. Cam balkon uygulamalarının en hassas konusu montajın ne derece kaliteli olduğudur. Özkale Cam Balkon olarak bizim tarafımızdan montajı gerçekleştirilmeyen pek çok cam balkon uygulamasında gördüğümüz hata; profilin dış çerçevelerinin düzgün bir biçimde kapatılmamasıdır. Bu şekilde yapılan bir montaj sonrası ısıcamlı cam balkonların ısı tasarrufuna hiç bir etkisi olmayacaktır. Montajı titizlikle yapılmış standart bir cam balkon sistemi, düzgün montaj yapılmamış cam balkon sisteminden çok daha fazla ısı tasarrufu sağlayacaktır. Yukarıda da değindiğimiz gibi; cam balkon sistemleri pek çok hareketli parçanın bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Bu parçaların dikkatle yerleştirilmemesi, aralarında boşluk kalması, cam balkon sisteminin balkonunuza düzgün yerleştirilmemesi gibi durumlarda ısı tasarrufu yeterli düzeyde sağlanamayacaktır.

  

Bir örnekle olayı açıklamak gerekirse; evimizin pencerelerinde PVC dediğimiz pimapen sistemleri uyguladığımızda, eğer pencerelerin altında ya da kenarlarında boşluklar kalması halinde oradan inanılmaz bir soğuk içeri girecektir. Burada pencere sistemimiz ne kadar kaliteli olursa olsun, çerçevenin kenarlarının iyi kapatılması gerekmektedir. Cam balkon sistemlerinde de en önemli konu budur. İster ısıcamlı, ister standart cam balkon sistemleri tercih edilsin, montajın olması gerektiği gibi yapılmadığı durumlarda ısı tasarrufu her iki sistem içinde beklenen düzeyde olmayacaktır.

Özetlemek gerekirse; düzgün montajı yapılmış ısıcamlı cam balkonlar, düzgün montajı yapılmış standart cam balkon sistemlerinden daha fazla ısı tasarrufu sağlayacaklardır. Yine de unutulmaması gereken konu; hiç bir cam balkon sistemi, balkonunuzu evinizin bir odası gibi aynı oranda ısı tasarrufu sağlamaz. Bu teknik olarak mümkün değildir. Reklamlarda sıkça rastlanan bu sloganlara itibar etmeyiniz. Bazı İzmir Cam Balkon firmalarının da, ısıcamlı cam balkon konusundaki yanıltıcı yazı ve açıklamalarını dikkate almayınız.

  

Isıcamlı Cam Balkon Sistemleri Sağlığa Zararlı mı?

Isıcam sistemlerinin yapısı gereği içlerinde bazı asal gazlar adını verdiğimiz gazlar bulunabilmektedir. Gerçek ısıcamlı camlarda bu gazların bulunması şarttır. Genelde kullanılan gaz aron adı verilen asal bir gazdır. Bu gazın insan sağlığına her hangi bir zararı yoktur. Nitekim bu tür camlarda gaz iki camın arasına sıkıştırılmış bir durumdadır ve dışarıyla teması yoktur. Camlar temper özellikte olduklarından dolayı kırılması oldukça zordur. Olası bir kırılma durumunda ise gazlar hava ile karışacak ve doğaya salınacaktır.

Küçük çocuklarınız ya da solunum yolları rahatsızlıkları çeken hastalarınız da bile bu tür gazların her hangi bir zarar verici etkisine rastlanmamıştır. Isıcam ile oluşturulmuş cam balkon sistemlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

İzmir Isıcamlı Cam Balkon Fiyatları

Isıcamlı Cam Balkon İzmir Fiyatları

Isıcam kullanılan cam balkon sistemlerinin fiyatları, normal çift cam kullanılan cam balkon fiyatlarına göre daha pahalıdır. Bunun en temel nedeni; ısıcam özellikli camların fiyatlarının daha pahalı olmasıdır. Ayrıca, ısıcamlı cam balkonun tüm profil malzemeleri de ısı yalıtımlı malzemeden üretilmektedir. Buda maliyetleri yukarılara çıkarmaktadır. Ayrıca Isıcam markalarına göre de fiyat farklılığı bulunmaktadır. Piyasa fiyatları ile farklı olacak şekilde en ucuz ısıcamlı cam balkon İzmir‘de bizde diyen firmalara iş yaptıracaksanız, öncesinde firmayı ve ürünlerini iyice araştırmanızı öneririz.

Isıcamlı cam balkon fiyatlarını, ”Cam Balkon Fiyatları İzmir” sayfamızdan hesaplayabilirsiniz.

Hukuki Açıdan Isıcamlı Cam Balkon Hangi Balkonlara Uygulanırsa Sorun Olmaz

Isıcamlı Cam Balkon katlanır veya sürgülü (sürme) cam balkon sistemlerini evlere kurdururken, hukuken bir sorun oluşup oluşmayacağını anlamak için Cam Balkon Kapatmak Yasal mı sayfamıza bakmanızı öneririz.

  

Isıcamlı Cam Balkon Garanti Süresi

Evlerde ve iş yerlerinde son derece yaygın olan ısıcamlı cam sistemleri ve ısıcamlı cam balkon sistemleri için Özkale Cam Balkon İzmir çözüm merkezimizde sizlere kaliteli, nitelikli ve uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. İzmir’de Isıcamlı Cam Balkon sistemleri arayışlarınızda, aracı olmadan en kaliteli sıcamlı cam balkon sistemlerini üreticiden (imalatçıdan) direk alım yaparak kazançlı çıkın. Sadece Isıcamlı cam sistemleri veya Isıcamlı cam balkon uygulamanızı yapıp işimizi bırakmıyor ve kalite kontrol dahilinde sizlere teslim ediyor ve yaptığımız işin 5 (beş) yıl Garanti süresi boyunca arkasında duruyoruz.

Özkale Cam Balkon imalatçı firması olarak ısıcamlı cam balkon sistemleri de dahil olmak üzere, tüm cam balkon sistemleri imalatını yaptığımız yerlere 5 ( beş yıl) garanti vermekteyiz. Beş yıl garantimiz, kaliteli ısıcamlı cam balkon ürünlerimize ve işinin uzmanı personelimize olan güvenimizden ötürü verilmektedir.

En İyi Isıcamlı Cam Balkon Markası İçin Hemen Arayınız

Mobil cep telefonlarından en altta bulunan yeşil ”Dokun Şimdi Ara” seçeneği ile, masaüstü (ve dizüstü) bilgisayarlardan ise ”buraya dokunarak İletişim” sayfamıza gitmek sureti ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Not: Tüm resimlerin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz

Saygılarımızla,

Özkale Cam Balkon İzmir – En İyi Cam Balkon Firması & Markası

 

 

Isıcamlı cam balkon
4.8 - 37 oy

MESAJ olarak veya SOSYAL MEDYADA bunu PAYLAŞ: